Oslo has logged 46 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Zoey's Extraordinary Christmas

Zoey's Extraordinary Christmas

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Argument

The Argument

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Madame Claude

Madame Claude

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Argument

The Argument

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mannequin

Mannequin

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
St. Elmo's Fire

St. Elmo's Fire

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Weird Science

Weird Science

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Corner Office

Corner Office

×
Read the review Edit this entry  
20
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Flora & Ulysses

Flora & Ulysses

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
What If

What If

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry