Sort by

undeadxprincess has logged 84 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tales of the Grim Sleeper

Tales of the Grim Sleeper

2014
×
★★½
Edit this entry  
26
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Edit this entry  
24
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ted Bundy: American Boogeyman

Ted Bundy: American Boogeyman

2021
×
Edit this entry  
02
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
18
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Midnight in the Garden of Good and Evil

Midnight in the Garden of Good and Evil

1997
×
★★★★
Edit this entry  
01
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Wolfpack

The Wolfpack

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Till Death

Till Death

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Confronting a Serial Killer

Confronting a Serial Killer

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Black Water

Black Water

2007
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Deathgasm

Deathgasm

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
25
What Haunts Us

What Haunts Us

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
I Don't Like Mondays

I Don't Like Mondays

2006
×
★★
Edit this entry  
21
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Impact After the Crash

Impact After the Crash

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★
Edit this entry  
15
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Ginger Snaps Back: The Beginning

Ginger Snaps Back: The Beginning

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Price of Honor

The Price of Honor

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
American Tragedy

American Tragedy

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Demons 2

Demons 2

1986
×
★★★
Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Why Did You Kill Me?

Why Did You Kill Me?

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Edit this entry  
06
White Boy

White Boy

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Collector

The Collector

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
30
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Girl in the Basement

Girl in the Basement

2021
×
★★★★½
Edit this entry