Sort by
  • Halloween Ends

    ★★½

  • Hellraiser

    ★★★

  • The Munsters

    ★★★

  • Goodnight Mommy

    ★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★★

  • Beast

    ★★★½

  • Prey

    ★★★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Scariest Monsters in America

    ★★★

  • Metal Lords

    ★★★

  • Bad Vegan: Fame. Fraud. Fugitives.

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Pam & Tommy

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★★★

  • A House on the Bayou

    ★★★

  • Murdered and Missing in Montana

    ★★★★

  • Night Teeth

    ★★½

  • Antlers

    ★★★

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★½

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★★½

  • Ted Bundy: American Boogeyman

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Till Death

    ★★★★

  • The Forever Purge

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Great White

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

    ★★★★★

  • Confronting a Serial Killer

    ★★★

  • Why Did You Kill Me?

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Sound of Violence

    ★★½

  • Deadly Illusions

    ½

  • Girl in the Basement

    ★★★★½

  • Behind Her Eyes

    ★★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★½

  • The Sadness

    ★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★★

  • Spell

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • Alone

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★½

  • Vicious Fun

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★

  • The Block Island Sound

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★★★½

  • The Pale Door

    ★★★

  • Hunted

    ★★★★★

  • Peninsula

    ★★★

  • The Rental

    ★★★★½

  • Boys from County Hell

    ★★★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★★★★

  • Anything for Jackson

    ★★★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Alone

    ★★★★★