Sort by

Owen has logged 69 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Apples

Apples

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Supernova

Supernova

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1999
×
★★★
Edit this entry  
23
In Nomine Patris

In Nomine Patris

2019
×
Edit this entry  
23
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Long Toast

Long Toast

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Summertime

Summertime

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Capone

Capone

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Scrooge

Scrooge

1951
×
★★★
Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1984
×
★★★
Edit this entry  
15
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry