Christian has logged 235 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
10 to Midnight

10 to Midnight

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ernest Saves Christmas

Ernest Saves Christmas

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Next Karate Kid

The Next Karate Kid

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★
Edit this entry  
08
Snowmance

Snowmance

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Charade

Charade

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Incredible Burt Wonderstone

The Incredible Burt Wonderstone

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★½
Edit this entry  
27
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Twilight

Twilight

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Darkman

Darkman

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Blob

The Blob

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry