arden has logged 15 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Tune in for Love

Tune in for Love

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Four Sisters Before the Wedding

Four Sisters Before the Wedding

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
Ride or Die

Ride or Die

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
10
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Kim Ji-young, Born 1982

Kim Ji-young, Born 1982

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Gregory Go Boom

Gregory Go Boom

2013
×
★★½
Edit this entry  
08
Manila Is Full of Men Named Boy

Manila Is Full of Men Named Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
House of Hummingbird

House of Hummingbird

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★½
Edit this entry  
07
On Your Wedding Day

On Your Wedding Day

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Edit this entry