Sort by

arden has logged 117 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Moving On

Moving On

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Blue

Blue

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
A Girl and A Guy

A Girl and A Guy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Smaller and Smaller Circles

Smaller and Smaller Circles

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
My Name

My Name

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
I'm Drunk, I Love You

I'm Drunk, I Love You

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Extracurricular

Extracurricular

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Alphabet

The Alphabet

1969
×
★★★
Edit this entry  
15
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
Still Processing

Still Processing

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Remington and the Curse of the Zombadings

Remington and the Curse of the Zombadings

2011
×
★★★★
Edit this entry  
09
37 Seconds

37 Seconds

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Along the Coast

Along the Coast

1958
×
★★★★
Edit this entry  
06
Love+Sling

Love+Sling

2018
×
★½
Edit this entry  
04
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Bwakaw

Bwakaw

2012
×
★★★½
Edit this entry  
30
Cleaners

Cleaners

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nevertheless,

Nevertheless,

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Time to Hunt

Time to Hunt

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
3rd Is My 1st

3rd Is My 1st

2014
×
★★½
Edit this entry  
18
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
MOTHER

MOTHER

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Back to the 90s

Back to the 90s

2015
×
★★½
Edit this entry  
12
Along with the Gods: The Last 49 Days

Along with the Gods: The Last 49 Days

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Still

Still

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Along with the Gods: The Two Worlds

Along with the Gods: The Two Worlds

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Words Bubble Up Like Soda Pop

Words Bubble Up Like Soda Pop

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★★
Edit this entry  
08
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Edit this entry  
07
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I

I

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Stay Awake, Be Ready

Stay Awake, Be Ready

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
The Unseen River

The Unseen River

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Radiance

Radiance

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Memoir of a Murderer

Memoir of a Murderer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Pinoy Sunday

Pinoy Sunday

2009
×
★★★½
Edit this entry  
10
Sweet & Sour

Sweet & Sour

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
House

House

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Young Adult Matters

Young Adult Matters

2020
×
★½
Edit this entry