arden has logged 22 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Bargain

Bargain

2018
×
★★
Edit this entry  
17
La noria

La noria

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Childer

Childer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Other Side of the Box

Other Side of the Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Overseas

Overseas

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Slums

The Slums

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Arise

Arise

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Living Things

Living Things

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
To Calm the Pig Inside

To Calm the Pig Inside

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Under the Sun

Under the Sun

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Tokwifi

Tokwifi

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Fatigued

Fatigued

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Chanting the Passion

Chanting the Passion

2020
×
★½
Edit this entry  
13
Heneral Rizal

Heneral Rizal

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Excuse Me Miss, Miss, Miss

Excuse Me Miss, Miss, Miss

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Broken Vinyl Record

The Broken Vinyl Record

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Nang Em

Nang Em

2020
×
★★½
Edit this entry  
10
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★
Edit this entry  
06
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
04
House

House

1977
×
★★★★★
Edit this entry