Sort by
  • The Makanai: Cooking for the Maiko House

    ★★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • 20th Century Girl

    ★★★★★

  • Do Revenge

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Maid in Malacañang

    ½

  • The Gray Man

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • The Sea Beast

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Twins

    ★★★

  • Fast & Feel Love

    ★★★★★

  • Morbius

    ½

  • Incantation

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Twenty Five Twenty One

    ★★★½

  • Love and Leashes

    ★★★½

  • All of Us Are Dead

    ★★★

  • The Pirates: The Last Royal Treasure

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Our Beloved Summer

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Hellbound

    ★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • My Name

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Photocopier

    ★½

  • Squid Game

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Upcoming Summer

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • A Girl and A Guy

    ½

  • Nevertheless,

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Sweet & Sour

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Ride or Die

    ½

  • Army of the Dead

    ★½

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Moxie

    ★★½

  • I

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Paano Maging Babae?

    ★★★

  • Wonder Woman 1984