• Attack of the Hollywood Clichés!

    ½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Go Seppuku Yourselves

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Escape from Mogadishu

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Kingdom: Ashin of the North

    ½

  • Titane

    ★★★★½

  • Bergman Island

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Last of the Wolves

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Rurouni Kenshin: The Beginning

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • jigoku-no-hanazono ~Office Royale~

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★

  • The Woman in the Window

  • Cliff Walkers

    ★★★★

  • Rurouni Kenshin: The Final

    ★★

  • Ride or Die

    ½

  • Blue

    ★★★★½

  • Kiba: The Fangs of Fiction

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Air Girl

    ★★★

  • You're Not Normal, Either!

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★

  • Limbo

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • First Love

    ½

  • In Those Days

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • We Made a Beautiful Bouquet

    ★★

  • The Master Plan

    ★★★

  • The Night Beyond the Tricornered Window

    ★½

  • The White Tiger

    ★★½

  • The Minimalists: Less Is Now

  • Awake

  • Hold Me Back

    ★★★

  • The Promised Neverland

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Con-Heartist

    ★★★

  • One Second

    ★★

  • The Call

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • A Family

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Mank

    ★★½

  • Classmates Minus

    ★★★

  • Zokki

  • It's a Summer Film!

    ★★★★

  • Food Luck!

    ★★

  • Tonkatsu DJ Agetaro

    ★★★

  • The Voice of Sin

    ★★

  • Money Has Four Legs

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Little Big Women

    ★★★½

  • Georama Boy Panorama Girl

    ★★★

  • Mio's Cookbook

    ★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½

  • Over the Moon

    ★★★

  • Voice of Silence

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★