Sort by

Parker has logged 677 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Mask

The Mask

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
You, Me and Dupree

You, Me and Dupree

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Giant God Warrior Appears in Tokyo

Giant God Warrior Appears in Tokyo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Great Space Jam

The Great Space Jam

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
FLCL

FLCL

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dog Eat Dog

Dog Eat Dog

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gums

Gums

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Inspired by Bret Easton Ellis

Inspired by Bret Easton Ellis

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Frank & Lola

Frank & Lola

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★½
Read prior review Edit this entry  
26
Snowden

Snowden

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Little Sister

Little Sister

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fan-O-Rama

Fan-O-Rama

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Morgan

Morgan

2016
×
Read the review Edit this entry  
23
Sully

Sully

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Get Hard

Get Hard

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Stakelander

The Stakelander

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Hollow Point

The Hollow Point

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
Read prior review Edit this entry  
19
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Russell Madness

Russell Madness

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Kind of Murder

A Kind of Murder

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blast from the Past

Blast from the Past

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Secret Lives of Adult Stars

The Secret Lives of Adult Stars

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Your Studio and You

Your Studio and You

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Save Me

Save Me

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Ordinary World

Ordinary World

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Orgazmo

Orgazmo

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Pass Thru

Pass Thru

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Double Down

Double Down

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Feeders 2: Slay Bells

Feeders 2: Slay Bells

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Santa Claus Conquers the Martians

Santa Claus Conquers the Martians

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Allied

Allied

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Corey Haim: Me, Myself and I

Corey Haim: Me, Myself and I

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jackass 3.5

Jackass 3.5

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
I Am Here....Now

I Am Here....Now

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dragon Ball Z: The History of Trunks

Dragon Ball Z: The History of Trunks

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Howard Stern's Butt Bongo Fiesta

Howard Stern's Butt Bongo Fiesta

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry