Sort by

abbie has logged 28 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★½
Edit this entry  
25
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Edit this entry  
22
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
★½
Edit this entry  
31
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
Edit this entry  
28
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry