Maryam has logged 16 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The House by the Sea

The House by the Sea

2017
×
★½
Edit this entry  
24
Luna

Luna

2017
×
★★
Edit this entry  
24
Bombshell: The Hedy Lamarr Story

Bombshell: The Hedy Lamarr Story

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
22
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Just a Sigh

Just a Sigh

2013
×
★★★
Edit this entry  
18
Personal Effects

Personal Effects

2008
×
Edit this entry  
17
Kiss Me!

Kiss Me!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Number One

Number One

2017
×
★★
Edit this entry  
16
The Brigade

The Brigade

2017
×
★★
Edit this entry  
16
A Man and a Woman

A Man and a Woman

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Book Club

Book Club

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
The Rachel Divide

The Rachel Divide

2018
×
★½
Edit this entry