• Louise

  • Last Night in Soho

  • Hometown Cha-Cha-Cha

  • Clickbait

  • Mimi

    ★★★½

  • Team Marco

    ★★★

  • Kenny Sebastian: The Most Interesting Person in the Room

  • Hannah Gadsby: Douglas

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

  • Palm Springs

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Thursday Appointment

    ★★★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • Hello, Privilege. It's Me, Chelsea

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★★

  • The Truth

    ★★★½

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Wine Country

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Rebels

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Juanita

  • The Mystery of Henri Pick

    ★★★½

  • Battle of the Classes

    ★★★½

  • Varda by Agnès

    ★★★★★

  • The Body Remembers When the World Broke Open

    ★★★★½

  • Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

    ★★

  • Greener Grass

  • Knock Down the House

    ★★★★½

  • Romance Is a Bonus Book

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • The Boy Who Harnessed the Wind

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Late Night

    ★★★

  • Fyre

  • Dumplin'

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Our Kind of Love

  • Bad Seeds

    ★★★★★

  • The Conductor

    ★★★★½

  • Nothing to Hide

    ★★★½

  • The Trouble with You

    ★★★★

  • Remi, Nobody's Boy

    ★★★

  • Nappily Ever After

  • Mothers' Instinct

    ★★★½

  • Gloria Bell

    ★★★★★

  • The Carnival Is Over

  • Greta

    ★★★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★

  • Lady J

  • The Favourite

    ★★★★★

  • An Impossible Love

    ★★★★★

  • Invisibles

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Sharp Objects

  • To Each, Her Own

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★½

  • Set It Up

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • Amin

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Sink or Swim

    ★★½

  • Our Struggles