Sort by

Uche has logged 49 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
02
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Westworld

Westworld

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The English Patient

The English Patient

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Passengers

Passengers

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry