• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Crush

    ★★★★★

  • X

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★★

  • He's All That

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★★

  • The Forever Purge

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★★

  • The Fallout

  • Yes Day

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • My First Summer

    ★★

  • Initiation

    ★★

  • Silver Skates

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★★★★

  • Mainstream

    ★★★½

  • The Half of It

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★★★

  • Haunt

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Midsommar

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Curse of La Llorona

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★★½

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

    ★★★

  • Venom

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★★

  • Ophelia

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • Call Me by Your Name

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★★

  • Better Watch Out

    ★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★★

  • Don't Breathe

    ★★★★★

  • Goosebumps

    ★★★★

  • Godzilla

    ★★★★★

  • Alemão

    ★★★★★

  • Before Midnight

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw 3D

    ★★

  • To the Wonder

  • The Vow

    ★★★★★

  • What's Your Number?

    ★★

  • You're Next

    ★★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • She's Out of My League

    ★★★

  • 2012

    ★★★★