Sort by

Kyle has logged 33 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Dawn Wall

The Dawn Wall

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
My Brother Jordan

My Brother Jordan

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Time

Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Crank

Crank

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Chadwick Boseman: A Tribute for a King

Chadwick Boseman: A Tribute for a King

2020
×
Read the review Edit this entry