Sort by

Kyle has logged 376 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Coach Carter

Coach Carter

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
2019 World Series Champions: The Washington Nationals

2019 World Series Champions: The Washington Nationals

×
Read the review Edit this entry  
29
Bert Kreischer: The Machine

Bert Kreischer: The Machine

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Remember the Titans

Remember the Titans

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bill Burr: Walk Your Way Out

Bill Burr: Walk Your Way Out

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bert Kreischer: Hey Big Boy

Bert Kreischer: Hey Big Boy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Juice WRLD: Into the Abyss

Juice WRLD: Into the Abyss

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
O Night Divine

O Night Divine

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tokyo Fist

Tokyo Fist

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Red State

Red State

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Making of Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

The Making of Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Town

The Town

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Clerk

Clerk

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lessons of Darkness

Lessons of Darkness

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Zola

Zola

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elephant

Elephant

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dave Chappelle: Equanimity

Dave Chappelle: Equanimity

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bill Burr: Paper Tiger

Bill Burr: Paper Tiger

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ghostwatch

Ghostwatch

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry