Sort by

Tyler has logged 27 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bros

Bros

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Luckiest Girl Alive

Luckiest Girl Alive

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Edit this entry  
10
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Badhaai Do

Badhaai Do

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bigbug

Bigbug

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Brother Bear 2

Brother Bear 2

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The House

The House

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
And Now for Something Completely Different

And Now for Something Completely Different

1971
×
★★★
Edit this entry