Sort by
  • Happiness for Beginners

    ★★★

  • Barbie

    ★★★★½

  • Black Mirror: Demon 79

    ★★★★

  • Black Mirror: Mazey Day

    ★★

  • Black Mirror: Beyond the Sea

    ★★★★

  • Black Mirror: Loch Henry

    ★★★½

  • Black Mirror: Joan Is Awful

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Strange World

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Luckiest Girl Alive

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • Bros

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★

  • Cobalt Blue

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★★★

  • Badhaai Do

    ★★★★½

  • Bigbug

    ★★

  • The House

    ★★★★

  • Hilda and the Mountain King

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Love Hard

    ★★½

  • Red Notice

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Dance of the Forty One

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Dating Amber

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Monsoon

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Andhadhun

    ★★★★

  • The Happytime Murders

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★½

  • Alex Strangelove

    ★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • A Wrinkle in Time

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★½

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • mother!

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★