Sort by

Tyler has logged 228 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blue's Big City Adventure

Blue's Big City Adventure

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spirited

Spirited

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
McFarland, USA

McFarland, USA

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Strange World

Strange World

2022
×
★★½
Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
War Horse

War Horse

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Director by Night

Director by Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Post

The Post

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry