• Candyman

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

  • The Underground Railroad

    ★★★½

  • Things Heard & Seen

  • Mare of Easttown

  • Demi Lovato: Dancing with the Devil

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

  • Moxie

    ★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

  • Cherry

    ★★

  • Behind Her Eyes

    ½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

  • WandaVision

  • 24 Hours: Assault on the Capitol

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★★

  • The Call

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Shawn Mendes: In Wonder

    ½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

  • Canvas

    ★★★★

  • Holidate

    ½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Love and Monsters

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • This Is Paris

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Concrete Cowboy

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Love, Guaranteed

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • After We Collided

    ½

  • Black Is King

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • 8:46

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • The Lovebirds

  • Becoming

  • The Half of It

    ★★★★

  • Hollywood

    ★★★

  • Normal People

    ★★★½

  • Defending Jacob

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★