Tyler has logged 49 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Casino

Casino

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Se7en

Se7en

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Drive

Drive

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Private Parts

Private Parts

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
District 9

District 9

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
Read the review Edit this entry  
05
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Century of the Self

The Century of the Self

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shrek Retold

Shrek Retold

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry