tyler has logged 113 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Vice

Vice

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wild

Wild

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dopesick

Dopesick

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Time Bandits

Time Bandits

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
LuLaRich

LuLaRich

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Starsky & Hutch

Starsky & Hutch

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry