• Avatar 5

    ½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Dopesick

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Guilty

    ★½

  • LuLaRich

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • Capone

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Made You Look: A True Story About Fake Art

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Onward

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Downhill

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Shirley

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • The Outsider

    ★★★★

  • Dolly Parton: Here I Am

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • 6 Underground

  • The Kacey Musgraves Christmas Show

    ★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

    ★★★

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½