• Dune

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Out Of My League

    ½

  • Soul

    ★★★★★

  • Opera

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • Rifkin's Festival

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Chemical Hearts

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Mulan

    ★★½

  • All the Bright Places

    ★★★½

  • Colette

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Yes-People

    ★★★

  • Genius Loci

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★

  • Let It Snow

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

  • The Platform

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Chiara Ferragni: Unposted

  • The King

    ★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • A Love Song for Latasha

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • After

    ½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Triple Frontier

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • Creed II

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Venom

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • City of Lies

  • At Eternity's Gate

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Incredibles 2

  • Burning

  • Climax

  • Solo: A Star Wars Story

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★