Sort by

Tyler has logged 56 entries for films during April 2010.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
District 13: Ultimatum

District 13: Ultimatum

2009
×
★★★
Edit this entry  
29
District B13

District B13

2004
×
★★★
Edit this entry  
28
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Thomas Crown Affair

The Thomas Crown Affair

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Descent

The Descent

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Limits of Control

The Limits of Control

2009
×
★★★
Edit this entry  
26
Timecrimes

Timecrimes

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sex Drive

Sex Drive

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Defendor

Defendor

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Brüno

Brüno

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Sex Drive

Sex Drive

2008
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Good, The Bad, The Weird

The Good, The Bad, The Weird

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Defendor

Defendor

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Baader Meinhof Complex

The Baader Meinhof Complex

2008
×
★★★★
Edit this entry  
20
Exit Through the Gift Shop

Exit Through the Gift Shop

2010
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Losers

The Losers

2010
×
★★½
Edit this entry  
18
Observe and Report

Observe and Report

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Observe and Report

Observe and Report

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Frantic

Frantic

1988
×
★★½
Edit this entry  
15
High Life

High Life

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Moon

Moon

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Con Air

Con Air

1997
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
09
G.I. Joe: The Rise of Cobra

G.I. Joe: The Rise of Cobra

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Snatch

Snatch

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★
Edit this entry  
07
The Square

The Square

2008
×
★★★★
Edit this entry  
06
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Date Night

Date Night

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Project A

Project A

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Universal Soldier: Regeneration

Universal Soldier: Regeneration

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Universal Soldier: The Return

Universal Soldier: The Return

1999
×
Read the review Edit this entry