Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Yennai Arindhaal

Yennai Arindhaal

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
OK Kanmani

OK Kanmani

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
Malang

Malang

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Podaa Podi

Podaa Podi

2012
×
★★★
Edit this entry  
11
Vaathi

Vaathi

2023
×
★★½
Edit this entry  
10
Dada

Dada

2023
×
★★★½
Edit this entry  
28
Kannum Kannum Kollaiyadithaal

Kannum Kannum Kollaiyadithaal

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Kabir Singh

Kabir Singh

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★★
Edit this entry  
15
Half Girlfriend

Half Girlfriend

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★
Edit this entry  
13
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hridayam

Hridayam

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
Kaithi

Kaithi

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Her

Her

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Kandukondain Kandukondain

Kandukondain Kandukondain

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
Thunivu

Thunivu

2023
×
★★½
Edit this entry  
11
Varisu

Varisu

2023
×
★★★
Edit this entry  
10
Varane Avashyamund

Varane Avashyamund

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Vinnaithaandi Varuvaayaa

Vinnaithaandi Varuvaayaa

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Prince

Prince

2022
×
½
Edit this entry  
27
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Thallumaala

Thallumaala

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Parava

Parava

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Polladhavan

Polladhavan

2007
×
★★★½
Edit this entry  
19
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Yashoda

Yashoda

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
Love Today

Love Today

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Vaaranam Aayiram

Vaaranam Aayiram

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Raavanan

Raavanan

2010
×
★★★
Edit this entry  
13
Varathan

Varathan

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★
Edit this entry  
12
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Kali

Kali

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
CIA: Comrade In America

CIA: Comrade In America

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sardar

Sardar

2022
×
★★½
Edit this entry  
24
Bachelor

Bachelor

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Edit this entry  
10
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Soorarai Pottru

Soorarai Pottru

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Thuppakki

Thuppakki

2012
×
★★★★★
Edit this entry