Sort by

Tyler Hicks has logged 227 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pottersville

Pottersville

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Predator

Predator

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
07
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Sting

The Sting

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Locke

Locke

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Justice League

Justice League

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Guest

The Guest

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Whole Nine Yards

The Whole Nine Yards

2000
×
★★★
Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Source Code

Source Code

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Mummy

The Mummy

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
42

42

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Founder

The Founder

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Wall

The Wall

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry