Sort by

Tyler has logged 737 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Perfect Days

Perfect Days

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Memory

Memory

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
How to Have Sex

How to Have Sex

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Do Not Expect Too Much from the End of the World

Do Not Expect Too Much from the End of the World

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
American Fiction

American Fiction

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blue Jean

Blue Jean

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
All of Us Strangers

All of Us Strangers

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Passages

Passages

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sallie Gardner at a Gallop

Sallie Gardner at a Gallop

1878
×
Read the review Edit this entry  
25
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Barbie

Barbie

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Anyone But You

Anyone But You

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman and the Lost Kingdom

Aquaman and the Lost Kingdom

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Migration

Migration

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Robots

Robots

2023
×
Read the review Edit this entry  
19
Bait

Bait

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Chicken Run: Dawn of the Nugget

Chicken Run: Dawn of the Nugget

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Nimona

Nimona

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wonka

Wonka

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Eileen

Eileen

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Gift

The Gift

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Rustin

Rustin

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Enys Men

Enys Men

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Eileen

Eileen

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Zoolander

Zoolander

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry