• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • Love Hard

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Respect

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • F9

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Extraction

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

  • Dark Phoenix

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Hellboy

    ★★

  • Dumbo

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Creed II

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • American Animals

    ★★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★★