Sort by

Tyl3rDurden has logged 89 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★½
Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

1991
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
04
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
Read prior review Edit this entry  
21
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Fabian: Going to the Dogs

Fabian: Going to the Dogs

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Edit this entry  
14
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
F9

F9

2021
×
★★
Edit this entry  
20
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Edit this entry  
09
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: The Drowned Giant

Love, Death & Robots: The Drowned Giant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Life Hutch

Love, Death & Robots: Life Hutch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: The Tall Grass

Love, Death & Robots: The Tall Grass

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Ice

Love, Death & Robots: Ice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Love Song for Latasha

A Love Song for Latasha

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
A Concerto Is a Conversation

A Concerto Is a Conversation

2020
×
★★★½
Edit this entry