Sort by

Tyler has logged 16 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Summer Interlude

Summer Interlude

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mr. Smith Goes to Washington

Mr. Smith Goes to Washington

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Yankee Doodle Dandy

Yankee Doodle Dandy

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sophie's Choice

Sophie's Choice

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry