Sort by

Tyler has logged 246 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
537 Votes

537 Votes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Night at the Opera

A Night at the Opera

1935
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Boudu Saved from Drowning

Boudu Saved from Drowning

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wanda

Wanda

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Touch of Zen

A Touch of Zen

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Intolerance: Love's Struggle Throughout the Ages

Intolerance: Love's Struggle Throughout the Ages

1916
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Army of Shadows

Army of Shadows

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
What's a Nice Girl Like You Doing in a Place Like This?

What's a Nice Girl Like You Doing in a Place Like This?

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Earth

Earth

1930
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Piano

The Piano

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Three Colours: Red

Three Colours: Red

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Three Colours: White

Three Colours: White

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Three Colours: Blue

Three Colours: Blue

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cocaine Cowboys: The Kings of Miami

Cocaine Cowboys: The Kings of Miami

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Witches

The Witches

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Freaks

Freaks

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bride of Frankenstein

Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Black Cat

The Black Cat

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry