Sort by
  • Wonka

    ★★★

  • The Color Purple

    ★★

  • Napoleon

    ★★★★

  • David Holmes: The Boy Who Lived

    ★★★

  • The Iron Claw

    ★★★★

  • Godzilla Minus One

    ★★★½

  • Leave the World Behind

    ★★

  • The Fall of the House of Usher

    ★★★

  • Foe

    ★★½

  • No One Will Save You

    ★★½

  • Society of the Snow

    ★★★

  • Dream Scenario

    ★★½

  • Io Capitano

    ★★★½

  • Priscilla

    ★★★

  • The Killer

    ★★★

  • Maestro

    ★★★

  • All of Us Strangers

    ★★★½

  • NYAD

    ★★★

  • Poor Things

    ★★★★½

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★

  • Rustin

    ★★★

  • Ferrari

    ★★★

  • El Conde

    ★★★

  • Saltburn

    ★★★

  • Fingernails

    ★★

  • The Holdovers

    ★★★★

  • River Wild

  • The Boy and the Heron

    ★★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★½

  • Barbie

    ★★★★½

  • No Hard Feelings

    ★★★

  • They Cloned Tyrone

    ★★★½

  • Nimona

    ★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★

  • The Old Oak

    ★★★½

  • The Taste of Things

    ★★★★

  • Fallen Leaves

    ★★★

  • Asteroid City

    ★★★½

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★½

  • May December

    ★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • The Zone of Interest

    ★★★★

  • Monster

    ★★★

  • Girl Blunt

    ★★½

  • John Mulaney: Baby J

  • Ghosted

    ★½

  • The Last Kingdom: Seven Kings Must Die

    ★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★½

  • Air

    ★★★

  • Bottoms

    ★★★

  • Afire

    ★★★

  • Passages

    ★★★★

  • Rye Lane

    ★★★

  • All Dirt Roads Taste of Salt

    ★★★★

  • A Thousand and One

    ★★★★

  • Flora and Son

    ★★★½

  • Scrapper

    ★★★½

  • You Hurt My Feelings

    ★★★½

  • The Eternal Memory

    ★★★½

  • Eileen

    ★★½

  • Infinity Pool

    ★★½

  • Theater Camp

    ★★★½

  • Past Lives

    ★★★★

  • Polite Society

    ★★★

  • Radical

    ★★★★

  • This Place Rules

    ★★★

  • Babylon

    ★★★

  • M3GAN

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Suzume

    ★★★

  • Spirited

    ★★