Sort by

Tyler has logged 284 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ferrari

Ferrari

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Boys in the Boat

The Boys in the Boat

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Maestro

Maestro

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Color Purple

The Color Purple

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
May December

May December

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wonka

Wonka

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
American Fiction

American Fiction

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
All of Us Strangers

All of Us Strangers

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Suzume

Suzume

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Memory

Memory

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Eileen

Eileen

2023
×
Read the review Edit this entry  
18
Juno

Juno

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Killer

The Killer

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fingernails

Fingernails

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Kundun

Kundun

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry