Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Missing

Missing

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Young Guns

Young Guns

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Money Train

Money Train

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Man Called Otto

A Man Called Otto

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Daylight

Daylight

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Strike Commando

Strike Commando

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Death Race 2000

Death Race 2000

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Rookie

The Rookie

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pearl Harbor

Pearl Harbor

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Transformers

Transformers

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Vanishing

The Vanishing

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Salvador

Salvador

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tango & Cash

Tango & Cash

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Book Club: The Next Chapter

Book Club: The Next Chapter

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Runaway Train

Runaway Train

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Boogeyman

The Boogeyman

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Negotiator

The Negotiator

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Package

The Package

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
History of the World: Part I

History of the World: Part I

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Air

Air

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
I See You

I See You

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ninja Terminator

Ninja Terminator

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Sith

Sith

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Peter Pan & Wendy

Peter Pan & Wendy

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tatooine Rhapsody

Tatooine Rhapsody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
Read the review Edit this entry  
30
Book Club

Book Club

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sisu

Sisu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Missing in Action

Missing in Action

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Firefox

Firefox

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Street Kings

Street Kings

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Man Apart

A Man Apart

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Supergirl

Supergirl

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Law Abiding Citizen

Law Abiding Citizen

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
No Escape

No Escape

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Merry Christmas, Mr. Lawrence

Merry Christmas, Mr. Lawrence

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Where Eagles Dare

Where Eagles Dare

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Warlock

Warlock

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
80 for Brady

80 for Brady

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Creed III

Creed III

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Alexander

Alexander

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The New Barbarians

The New Barbarians

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Last Seen Alive

Last Seen Alive

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★
Read the review Edit this entry