Sort by

Tommy has logged 159 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Back to the Outback

Back to the Outback

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
American Underdog

American Underdog

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
Read the review Edit this entry  
21
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Scent of Green Papaya

The Scent of Green Papaya

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Me and You and Everyone We Know

Me and You and Everyone We Know

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mala Noche

Mala Noche

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Superstar: The Karen Carpenter Story

Superstar: The Karen Carpenter Story

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Jason X

Jason X

2001
×
Read the review Edit this entry  
18
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The World of Apu

The World of Apu

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
½
Read the review Edit this entry