Sort by

léane ❄️✨ has logged 23 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nineteen Eighty-Four

Nineteen Eighty-Four

1984
×
Read the review Edit this entry  
19
Barbie: Princess Charm School

Barbie: Princess Charm School

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Takedown

The Takedown

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Barbie as The Princess & the Pauper

Barbie as The Princess & the Pauper

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lucy

Lucy

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
My Best Friend Anne Frank

My Best Friend Anne Frank

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Riverdance: The Animated Adventure

Riverdance: The Animated Adventure

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry