• Interstellar

    ★★★★½

  • Batman Begins

    ★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★½

  • What's Eating Gilbert Grape

    ★★★½

  • John Carter

    ★★½

  • To Kill a Mockingbird

    ★★★★

  • Killer of Sheep

    ★★★★★

  • To Die For

    ★★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • Good Burger

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Spectre

    ★★★

  • Skyfall

    ★★★★

  • (500) Days of Summer

    ★★★★

  • Big

    ★★★

  • E.T. the Extra-Terrestrial

    ★★★★

  • Jimmy Neutron: Boy Genius

  • The Ant Bully

    ★½