Sort by

twincoves has logged 22 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Amistad

Amistad

1997
×
★★★½
Edit this entry  
26
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Edit this entry  
21
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
Read the review Edit this entry  
21
1776

1776

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Beowulf

Beowulf

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Ivan the Terrible, Part I

Ivan the Terrible, Part I

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Slice

Slice

2018
×
★½
Edit this entry  
11
Hero

Hero

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
09
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Elizabeth: The Golden Age

Elizabeth: The Golden Age

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
RBG

RBG

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry