Sort by

Da Gaba Ghoulie has logged 17 entries for films during March 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Whatever It Takes

Whatever It Takes

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hatching

Hatching

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
No Exit

No Exit

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
West Side Story

West Side Story

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
X

X

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Crowd

The Crowd

1928
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shivers

Shivers

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Extract

Extract

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
Read the review Edit this entry  
14
Life of Crime: 1984-2020

Life of Crime: 1984-2020

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Trees Lounge

Trees Lounge

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Nothing but Trouble

Nothing but Trouble

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Vampire Doll

The Vampire Doll

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry