Sort by

cristina 🌿 has logged 84 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Caterina in the Big City

Caterina in the Big City

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Arance & martello

Arance & martello

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fiore

Fiore

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Beasts of the Southern Wild

Beasts of the Southern Wild

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
His Secret Life

His Secret Life

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Saturn in Opposition

Saturn in Opposition

2007
×
★★★½
Edit this entry  
01
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Edit this entry  
28
Man in an Orange Shirt

Man in an Orange Shirt

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
In arte Nino

In arte Nino

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Son of Saul

Son of Saul

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Alice Through the Looking Glass

Alice Through the Looking Glass

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
They Call Me Jeeg

They Call Me Jeeg

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Class of ‘92

The Class of ‘92

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Eagle vs Shark

Eagle vs Shark

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Boy

Boy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Holding the Man

Holding the Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Odyssey

The Odyssey

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Zelig

Zelig

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mine

Mine

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry