Sort by
  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Spirited

    ★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Halloween Ends

    ★★★

  • Smile

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • The Woman King

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Pearl

    ★★★½

  • Women Talking

    ★★★★

  • Athena

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Prey

    ★★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

  • The Sea Beast

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★★

  • Fire of Love

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Robin Robin

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Belle

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

  • Luca

    ★★★½

  • Bestia

    ★★★