Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Northman

The Northman

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
International OCEAN FILM TOUR Vol. 7

International OCEAN FILM TOUR Vol. 7

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Innocent

The Innocent

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tiger

Tiger

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Finch

Finch

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
CODA

CODA

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Inventing Anna

Inventing Anna

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Guardian

The Guardian

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Proti ľadu

Proti ľadu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Something's Coming: West Side Story

Something's Coming: West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Angela Merkel - Im Lauf der Zeit

Angela Merkel - Im Lauf der Zeit

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Beasts of No Nation

Beasts of No Nation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Streif: One Hell of a Ride

Streif: One Hell of a Ride

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dexter: New Blood

Dexter: New Blood

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dexter: New Blood

Dexter: New Blood

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dexter: New Blood

Dexter: New Blood

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dexter: New Blood

Dexter: New Blood

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dexter: New Blood

Dexter: New Blood

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dexter: New Blood

Dexter: New Blood

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry