• The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • TURKEY

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Demonic

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • We Need to Do Something

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • The Resort

    ½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Gaia

    ★★★

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★

  • In the Earth

    ★★★½

  • Censor

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★

  • The Doorman

    ★½

  • Fireball: Visitors From Darker Worlds

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Reckoning

    ★★½

  • Host

    ★★★★

  • Unhinged

    ★★½

  • One Cut of the Dead – Mission: Remote

    ★★★

  • Abominable

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Fried Barry

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The 7th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

    ★★★★

  • 365 Days

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Wendy

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • The Night House

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Mister America

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Primal

    ★★★★

  • The Shed

    ★★

  • Scare Package

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • VHYes

    ★★★½

  • VFW

    ★★★½

  • To Hell and Back: The Making of 3 From Hell

    ★★★½

  • 3 from Hell

    ★★★

  • Battle at Big Rock

    ★★★

  • The Beach House

    ★★★★

  • Blood Machines

    ★★½

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Blood Quantum

    ★★

  • Moffie

    ★★★½