TurboSnor has logged 48 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Sit-In: Harry Belafonte Hosts The Tonight Show

The Sit-In: Harry Belafonte Hosts The Tonight Show

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Bedtime for Bonzo

Bedtime for Bonzo

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Life After Flash

Life After Flash

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
Bloody Hell

Bloody Hell

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Slash: Raised On the Sunset Strip

Slash: Raised On the Sunset Strip

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ali & Cavett: The Tale of the Tapes

Ali & Cavett: The Tale of the Tapes

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Universal Horror

Universal Horror

1998
×
★★★½
Edit this entry  
23
Made You Look: A True Story About Fake Art

Made You Look: A True Story About Fake Art

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hi My Name Is Jonny Polonsky

Hi My Name Is Jonny Polonsky

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Reagans

The Reagans

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cellar Dweller

Cellar Dweller

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lips of Blood

Lips of Blood

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Blacker Than the Night

Blacker Than the Night

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Calling All Police Cars

Calling All Police Cars

1975
×
★★★
Edit this entry  
18
The Twelve Tasks of Asterix

The Twelve Tasks of Asterix

1976
×
★★★½
Edit this entry  
17
Wolfman's Got Nards

Wolfman's Got Nards

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Ceci n'est pas un complot

Ceci n'est pas un complot

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
House

House

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Omen

The Omen

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
In Search of Darkness - Part II

In Search of Darkness - Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Asterix and Cleopatra

Asterix and Cleopatra

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Asterix the Gaul

Asterix the Gaul

1967
×
★★★
Edit this entry  
12
COVID-19: The System

COVID-19: The System

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
They Come Knocking

They Come Knocking

2019
×
★★
Edit this entry  
11
Horror Noire: A History of Black Horror

Horror Noire: A History of Black Horror

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Backyard Blockbusters

Backyard Blockbusters

2012
×
★★★½
Edit this entry  
10
Untraceable

Untraceable

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thesis

Thesis

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lucy

Lucy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ninja Assassin

Ninja Assassin

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Devil

Devil

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Smokin' Aces

Smokin' Aces

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Vultures

The Vultures

1984
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Hurricane Heist

The Hurricane Heist

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Quick Change

Quick Change

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hold-up

Hold-up

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Life After The Navigator

Life After The Navigator

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Vongozero: The Outbreak

Vongozero: The Outbreak

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry