TurboSnor has logged 621 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
2012

2012

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
These Final Hours

These Final Hours

2013
×
★★★½
Edit this entry  
28
Last Looks

Last Looks

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
The Novice

The Novice

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sherlock Gnomes

Sherlock Gnomes

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
Pandorum

Pandorum

2009
×
★★★½
Edit this entry  
19
Balloon

Balloon

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Wolf Creek 2

Wolf Creek 2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wolf Creek

Wolf Creek

2005
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Ricky Gervais Live 3: Fame

Ricky Gervais Live 3: Fame

2007
×
★★★½
Edit this entry  
16
Death Race

Death Race

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rumble

Rumble

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tailgate

Tailgate

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Deep Rising

Deep Rising

1998
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Titane

Titane

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
★★★
Edit this entry  
12
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★½
Edit this entry  
12
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★
Edit this entry  
12
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
City Heat

City Heat

1984
×
★★★
Edit this entry  
11
Tango & Cash

Tango & Cash

1989
×
★★★½
Edit this entry  
10
Encounter

Encounter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Max Payne

Max Payne

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
08
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
07
London Has Fallen

London Has Fallen

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Purge

The Purge

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Edit this entry  
05
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Losers

The Losers

2010
×
★★★½
Edit this entry  
04
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Middle Man

The Middle Man

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Bastille Day

Bastille Day

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Decline

The Decline

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry