• The Green Knight

    The Green Knight

    ★★★★

    temposu agir gelebilir fakat loweryden asina oldugum bi durumdu bu benim.izledigim en hikaye film.icinde yorumcu betimlemelerin oldugu masal kitabi okuyomus hissi uyandiriyo her sahnesinde.koyu havasiyla birebir ortusen muzikleriyle izlerken aurasi icine cekebiliyo kolayca.buyuk bi ekran karanlik bi odada izlenmeli.

  • Sicario

    Sicario

    ★★★★

    iki saat izletip son bes dk da kendini aciklayan film.o kadar aciklamiyo ki o bes dk dan sonra bas karakter secimini haksiz cikariyo.

  • Wind River

    Wind River

    ★★★★

    +O kadar sinirliyim ki tum dunyayla kavga etmek istiyorum.Bunun nasil bi his oldugunu bilir misin?

    +Bilirim.Ama ben o hisle kavga etmeye karar verdim.Cunku dunyanin kazanacagini anladim.

  • No Country for Old Men

    No Country for Old Men

    ★★★★

    gercek olamazsin dedigim antonun gercek cikmamasi..

  • La Belle Époque

    La Belle Époque

    ★★★★

    karisinin ilk haline asik son haline kirgin bi adamin yari komik yari huzunlu hikayesi.aslinda sevdigimiz kisileri elimizden alan seyin zaman oldugunu icime yumru oturtmadan farkettirebilmesini cok basarili buldum.zamanin sevdigimiz kisileri sevdigimiz halinden cikarmasi ne kadar trajik gelse de bizim de bu degisimin bi parcasi oldugumuz,bu degisime karsi konulamadigini farketmek ozlemi normallestiriyo.o zaman gecmisi ozlemeye devam...

  • A Separation

    A Separation

    ★★★★½

    dort karakterin icinde oldugu her sahnede ayri ayri dordune de hak vermeyi nasil basardim.vicdanima film boyunca kose kapmaca oynatarak beni filmde tutan,mutlak dogrunun yuzeyselligini mesaja bogmadan anlatan yonetmene tesekkur ediyorum.

  • A Prophet

    A Prophet

    ★★★★½

    karakter gelisimi bu muydu hocam...

    tr ismi bu kadar guzel olan bi film hatirlamiyorum. karakteri yansitan,film boyunca altini dolduran  harika bi sifat.malik de scofield balonunu tahttan indirir bence. cok daha dramatik bi karakter 

    yer yer duygusu gerilimi o kadar iyi sahneleri vardi ki uc kere falan dondugum sahneler oldu az bilinen saglam film kategorisi add...

  • The Hunt

    The Hunt

    ★★★★

    empati yapmaktan basrole donustum amk ahim sahim bi film degil aslinda ama konu o kadar guclu ki istemsiz karakterlerin yerine koyarken buldum kendimi onlarla beraber aci cektim amk cok rahatsiz edici
    bu arada cocuklara olan nefretim uc bes kat artti klara ne amk sumuklusu kucucuk beyinleri var insan yerine koymamak lazim

  • There Will Be Blood

    There Will Be Blood

    ★★★★★

    ruyamda bi petrol kuyusunda uyanmam ins

    petrol kan milkshake uclusu arasinda korelasyon olusturabilen daniel day lewise selam olsun...

  • mother!

    mother!

    ★★★★½

    tabiat anayi seviyosak bi nedeni var

  • Prisoners

    Prisoners

    ★★★★½

    google a jake gyllenhaall yaz siradan izle aga iste dusunmeye gerek yok

  • Memories of Murder

    Memories of Murder

    ★★★★★

    izledigim acik ara en iyi ve en farkli suc gizem filmi

    cinayet dedektif filmlerinden gina gelmisti hic sevmiyodum ama bu kadar bekleneni vermeyen insani cinayet ve katil disinda bambaska seylerle daha cok rahatsiz edebilen bi film

    revenant di caprio outrosunun burdan araklanmis olabilcegini dusundurttu mal olma garantili bi outro