Sort by
  • Scream VI

    ★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★½

  • M3GAN

    ★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Black Adam

    ★★

  • Halloween Ends

    ★★★½

  • Smile

    ★★★½

  • Amsterdam

    ★★

  • Walk Up

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★½

  • The Menu

    ★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Blonde

    ★★★★

  • Dead for a Dollar

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Whale

    ★★★★

  • Argentina, 1985

    ★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • Athena

    ★½

  • TÁR

    ★★★★

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

  • White Noise

    ★★

  • Terrifier 2

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★

  • The Lair

    ★½

  • Samaritan

    ★★

  • Fall

    ★★★

  • Prey

    ★★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★½

  • Skinamarink

    ★★½

  • Nope

    ★★½

  • Thirteen Lives

    ★★★½

  • The Gray Man

  • Bullet Train

    ★★

  • The Fire Within: Requiem for Katia and Maurice Krafft

    ★★★★

  • Spiderhead

  • Vikram

    ★★★½

  • Pacifiction

    ★★★★½

  • Stars at Noon

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • Men

    ★★

  • EO

    ★★★★

  • Armageddon Time

    ★★★

  • Shin Ultraman

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Memory

    ★★½

  • Choose or Die

    ★½

  • Goodbye, Captain

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Morbius

  • RRR

    ★★★★½

  • Deep Water

    ★★

  • Panama

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Dry Ground Burning

    ★★★★½

  • The Novelist's Film

    ★★★★½

  • Shut In

    ★★½

  • Kimi

    ★★

  • Moonfall

    ★★★